Środkowopomorskie Porcelanki
Strona Główna ˇ Katalog wg miast ˇ Forum ˇ Galeria zdjęć ˇ Jak fotografować ˇ Linki ˇ SzukajŚroda, Maja 01, 2024
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Katalog wg miast
  Brak opisów
  Poszukujemy
  Literatura
  Forum
  Galeria zdjęć
  Kontakt
  O nas

Barwice

Białogard

Bobolice

Bytów

Czaplinek

Darłowo

Dębina

Dębnica Kaszubska
  Knop

Drawsko Pom.

Dygowo

Gardna Wielka
  Hold
  Noffke

Główczyce

Kalisz Pom.

Karlino

Kołobrzeg A-M

Kołobrzeg N-Z

Koszalin

Lębork

Łeba

Miastko

Okonek

Polanów

Połczyn Zdrój

Roszczyce

Runowo Sławieńskie
  Schulz

Sianów

Sławno

Słupsk A-H

Słupsk I-Z

Szczecinek

Świdwin

Tychowo

Ustka

Ustronie Morskie

Warcino

Wrzeście
  Zur

Zielin

Złocieniec

Uzupełnienia
  Linki - Porcelanki
  Linki - Kolekcjonerskie
  Linki - Regionalne
  Jak fotografować

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 35
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: toll
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~plomber
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 4
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~birman (3 pkt.)
3) ~remik (2 pkt.)
4) ~Sch (2 pkt.)
5) ~blady (1 pkt.)
6) ~rychu2008 (1 pkt.)

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Zobacz Temat
Środkowopomorskie Porcelanki | Forum strony "Środkowopomorskie porcelanki" | Uwagi o stronie
Autor Do Kolegów ze Słupska
@Remigiusz
Super Administrator

Dodane dnia 19-11-2008 15:53
Mam wielką prośbę do Panów. Jak wspominałem wczoraj telefonicznie Panu Bogdanowi, mam kłopot z ozdobnym obrazkiem na górę strony (bannerem). Mało materiałów z Waszego terenu niestety, a szczecińskie czy stargardzkie tutaj nie pasują.

Taki banner składać się będzie z: 1) napisu, 2) ozdobnych elementów graficznych (kilka sztuk), 3) ładnego tła,

Napis to w ogóle nie problem.

ad2. Też coś mam - w grę wchodzą fragmenty etykiet i "wafli" (znalazłem na starej płytce od kol. Brzeczki), może 1-2 korki w stanie "jak żyleta". Trudno powiedzieć które konkretnie wykorzystam, to się rozstrzygnie w czasie pracy. Przydałby się tylko jakiś metalowy szyld w ładnym stanie - i tego już nie posiadam. Może macie Panowie takie zdjęcia i możecie podesłać? Tam na Zachodniopomorskich użyliśmy dwóch szyldów szczecińskich, po lewej Bohrisha, poprawej Bergschlossa. Tutaj też by się taki przydał, i nawet nie dwa, jeden ładny by wystarczył.

ad3) Najgorszy problem dla mnie to tło. Można by tu od biedy użyć mapki, ale nie wyglądałoby to zbyt ładnie. Najlepsze będą jednak porcelanki. Z 40-50 sztuk w ładnym stanie ustawionych blisko siebie na stole i sfotografowanych z góry. Potrzebuję paru fotek (3-4) z różnych ujęć, z których wybiorę jedną, najbardziej pasującą. Może moglibyście Panowie pomóc? Bez tego nie mogę ruszyć prac przy bannerze.

Tu poniżej zamieszczę zdjęcia, jak to rozwiązałem na Zachodniopomorskich. Zrobiłem tylko jeden błąd, który mi później wytykał kolega Robert (Rad), że nie wymieszałem porządnie tych porcelanek, przez co na zdjęciu użytym na naszym bannerze widać prawie same stargardzkie.

Z kilku fotek (dla przykładu załączam tylko dwie, ale było ich łącznie 4 czy 5) wybrałem tą, na której widać najmniej pustych przestrzeni, czyli zdjęcie najniższej.





Na bannerze zostały użyte obie połówki zdjęcia - górna po prawej, dolna po lewej. Miejsce ich połączenia zamaskowałem elementem graficznym (butelką z jakiegoś starego szyldu spoza Pomorza). Tło dodatkowo zostało rozjaśnione, żeby nie "gryzło" się z elementami graficznymi.



I coś takiego właśnie przydałoby się i do Środkowopomorskich Porcelanek. Najlepiej wymieszane - Słupsk, Koszalin, Kołobrzeg, Szczecinek itp. Niektóre w "tłumie" mogą leżeć bokiem - też wychodzi ładny efekt. Ważne tylko, aby zostały ustawione w miarę blisko siebie.

Gdyby to było do załatwienia - proszę o wiadomość.

Pozdrawiam
Remek Paduch, administrator
www.olejow.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
1143832 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.19 || eXtreme fusion by eXtreme Crew © 2003-2005